Неділя, 19.05.2024, 09:37
«  Лютий 2018  »

Головна » 2018 » Лютий » 1 » Український цвіт
Український цвіт

Не можна бути справжнім громадянином своєї країни, коли ти не знаєш минулого свого народу. Безцінним є історичний досвід поколінь. Перейняти його естафету, засвоїти найкраще – над цим працюють у СЗШ І-ІІІ ступенів с. Вищеольчедаїв.

До 100-річчя битви під Крутами та проголошеня незалежності УНР учителька історії, класний керівник 8 класу Боднаренко Н.К. провела урок пам’яті «Волі народної дзвін». На уроці учні 8-11 класів перегорнули сторінки історії Української революції 1917-1921років, переглянули та обговорили відеофільми: «Рабів до раю не пускають» (про бій під Крутами), «День в історії. Соборність».

На уроці провели паралель між подіями столітньої давносі і сучасністю, вшанували пам'ять героїв Крут, серед яких був наш земляк Василь Паламарчук, воїнів АТО і нашого односельчанина Романа Коваля.

Восьмикласники прочитали поетичні рядки про ті знаменні події в історії українського державотворення. Актуальний для сьогодення вірш «Історію треба знати» прозвучав у виконанні учня 5 класу Пацкана Артема.

Педагог-організатор Мельник Л. Й. провела квест «Памятні сторінки історії. Соборність. Крути». Учні 8-11 класів старанно готувались до заходу. Вони сформували команди по 5 чоловік, підготували емблеми, девізи, назви команд. Діти успішно справилися із завданнями. На зупинці «Літературна» учителька Роженко А.М. запропонувала командам зробити ідейно-художній аналіз вірша П.Тичини « Пам’яті тридцяти», скласти сенкан «Крути».

Учитель історії Боднаренко Н.К. підготувала цікаві питання про події під Крутами та державотворення в роки української революції.

На зупинці «Географічна» учнів чекала учителька географії Зацерковна К.М., яка запропонувала школярам питання щодо географічного розташування Крут, кліматичних умов краю.

На зупинці «Спортивна» (учитель фізичної культури Павлюк М.С.) діти продемонстрували свої фізичні дані, спритніть, витримку.

Боротьба була напруженою. Переможців квесту нагороджено грамотами на загальношкільній лінійці. Перше місце виборола команда 9 класу «Козачата» (Скринник Тарас, Іванина Дмитро, Деркач Дмитро, Порчевський Богдан, Стратійчук Артем).

Здобутки попередніх поколінь продовжують своє життя у поколіннях прийдешніх. Вони допомагають, підтримують, зберігають найсвятіше – пошану до наших батьків, дідів, справу боротьби за українську державу.

Переглядів: 360 | Додав: galitskaalla | Рейтинг: 0.0/0