Неділя, 19.05.2024, 10:31
«  Грудень 2017  »

Головна » 2017 » Грудень » 15 » Свято калини
Свято калини

Кожна країна має свій рослини-символи. Ми, українці, пишаємося своїм символом - калиною. Про цей дивовижний розкішний кущ, який весною вкривається, наче наречена, прозорою білою фатою, а восени і аж до зими пломеніє червоними кетягами, йшла мова на музично-літературному святі «Червона калина – символ України», яке підготувала учителька 4 класу СЗШ І-ІІІ ступенів с. Вищеольчедаїв Позур Тетяна Семенівна.

Ведучі заходу Фурдибало Богдан і Охота Віктор поетичними рядками привітали гостей свята – батьків, учителів, учнів школи. Танцювальний колектив четвертокласниць «Калинка» виконав танок «Ой у лісі калина». Калина, роль якої розіграла Близнюк Саша, виконала пісню «Одна калина».

Легенду про калину інсценізувала Юхта Іванка зі своєю бабусею Галиною Василівною.

Діти читали вірші Т. Шевченка про калину, згадали про те, що Кобзар 385 разів згадує цей кущ у своїх творах, виконали пісню на слова письменника «Зацвіла у лузі червона калина».

Згадали школярі художні твори, в яких розповідається про символ України – калину, гарно, виразно назвали прислів’я про цей кущ, підкреслили, що калина має і лікувальні властивості, назвали страви, які готують з калини, як українці використовують цю рослину в обрядах.

Усім присутнім сподобалося виконання школярами пісень про калину: «Червона калина», «Калинова Україна», «Ой у лузі червона калина»

Класний керівник Позур Тетяна Семенівна в кінці свята наголосила, що калина – це пам'ять про тих, хто не повернувся з боїв, це символ рідної землі, отчого краю, батьківської хати, символ безсмертя і про це всім потрібно пам’ятати і шанобливо ставитися до калини.

Батьки і класний керівник четвертокласників щиро дякують музичному керівникові Споденюк Ю.В. за допомогу у проведенні свята.

Позур Т.С., класний керівник 4 класу

Переглядів: 437 | Додав: galitskaalla | Рейтинг: 0.0/0