Неділя, 19.05.2024, 09:25
«  Листопад 2020  »

Головна » 2020 » Листопад » 11 » Наш скарб – рідна мова
Наш скарб – рідна мова

9 листопада  справжні українці  відзначали День української писемності та мови.  Учні СЗШ І-ІІ ступенів с. Вищеольчедаїв також  провели ряд  заходів.

Одинадцятикласники разом з учителькою української мови Мельник Л.Й.  познайомилися з історією  написання радіодиктанту, дізналися, хто з відомих людей України долучився до диктанту, що цьогорічний радіодиктант  ювілейний – двадцятий,  і написали Всеукраїнський радіодиктант національної єдності «Виклики книжкової ери». Наші випускники старанно підготувалися  до  захисту проекту «Розмовляй українською». Переможцями стали  Брижак Владислав, Бриндак Вадим, Полуянова  Даша. Їх виступи були цікавими та пізнавальними і найбільше сподобалися приутнім..

Бібліотекар школи Корнієвська Л.Б. підготувала викладку літератури «Мудрість українського слова» та провела з учнями 5 класу бібліотечний урок «Наша мова калинова» . Діти читали вірші про мову, відгадували загадки. Найактивніші учасники заходу отримали великі смачні яблука.

Шикирява Л.В.  провела зі своїми вихованцями ГПД  свято «Наша мова кольорова». Учні  читали вірші, пояснювали , як вони розуміють прислів’я про мову. Після заходи вихователька провела  екскурсію  у шкільний прес-центр, де діти переглянули тематичні стіннівки , які підготували   редколегії  5-11 класів  та учнівське самоврядування.

Гарно  провели свято    четвертокласники  зі своєю вчителькою української мови Поповою О.І.  У них було  змагання «Знавці рідної мови». Команди «Іменник», «Прикметник»  та «Дієслово» брали участь у таких конкурсах: «Розминка», «Знавці прислів’їв», «Утвори слово», «Розумник», «Поет», «Опис», «Музична показуха», «Хто я?». У напруженій боротьбі перемогу здобула команда «Дієслово» й отримала  призи – ручки.

Дуже майстерно  Позур Т.С. з третьокласниками  підготувала Лепбук «Наш скарб – рідна мова». Вони провели конкурс читців віршів «Наша мова барвінкова»,   інсценізували гумореску Павла Глазового «Кухлик», прослухали пісню «Гімн українській мові», виконали танок «Мова єднання», прослухали казку «Українська мова» і за активність отримали смачні подарунки.

Також цікаво учні другого класу зі своєю вчителькою Сандич Н.І.  готували  Лепбук  «Сила слова». Діти  читали прислів’я та приказки, загадки , познайомилися з висловами відомих людей про  українську мову , з цікавими фактами  про нашу мову, переглянули відеоурок «З історії розвитку української писемності», написали диктант «Я люблю українську  мову», провели конкурс читців віршів «Ну що б здавалося слова…», у якому перемогла Мазуренко Вікторія.

А як весело було у першому класі. Найменші наші школярі   з учителькою Бурковською Л.А. підготували  лялькову виставу  української казки «Рукавичка», провели вікторину «У світі української казки». Переможці вікторини отримали медалі від Феї українських казок.

Учителька української мови Роженко А.М. з  учнями 7 класу  підготувала  цікаву виставку  «9 листопада - День української  мови та писемності », провела з 10 класом пізнавальну вікторину «Подорож океаном  рідної мови» .

У 8 класі учителька української мови Біла Г.І. провела   вікторину «Твоя мово, калинова, солов’їна зігріває моє серце, Україно», яка викликали  масу емоцій у школярів.

Яскравості святові у нашій школі  додав флешмоб . Діти   одяглися  у вишиванки,  прикріпили  бейджики   «Я розмовляю українською! А ти?».

Ми пишаємося нашими вихованцями, які ростуть справжніми шанувальниками української мови.

Людмила Мельник , учителька української мови та літератури

Переглядів: 134 | Додав: school-vo9336 | Рейтинг: 0.0/0